Koty brytyjskie długowłose to wspaniałe zwierzęta, piękne, dostojne, zachwycające swoją urodą i charakterem. Inteligentne i wrażliwe na okazywane im uczucia. Mrucząc i wtulając się w nas okazują całą gamę kocich uczuć. Fascynacja ich spokojnym temperamentem, łagodnością i niezwykłą miękkością pluszowego futerka zaprowadziła nas na drogę hodowlaną.  

Naszym celem  są zdrowe, zadbane i szczęśliwe koty nie tylko o najpiękniejszym futrze czy budowie, ale także o tym cudownym charakterze, który tak nas zauroczył.

Mogłoby się wydawać, że długowłose koty to problem z pielęgnacją futra- nic bardziej błędnego. Koty brytyjskie długowłose, inaczej highlandery nie sprawiają większych kłopotów niż ich krótkowłose "rodzeństwo".

Zapraszamy na spotkanie z naszymi Milusińskimi, z nadzieją, że podzielimy się miłością do tych pięknych kotów z odwiedzającymi naszą stronę sympatykami i przyjaciółmi.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Polskim Związku Felinologicznym pod auspicjami World Cat Federation. Rodowody naszych kociąt są uznawane na całym świecie.